Średniowiecze w skali 1/700

18 listopada 2016
Bez kategorii
Średniowiecze zawsze mnie fascynowało. Zarówno pod względem kulturowym, wojskowym jak i architektonicznym. Jakiś czas temu zacząłem się przymierzać nieśmiało do stworzenia systemu uniwersalnych modułów, który umożliwiałby budowę gotyckich zamków i umocnień miejskich. Na razie wzoruję się na budowlach gotyku charakterystycznego dla ziem Zakonu Krzyżackiego i Królestwa Polskiego, ale myślę także o budowlach z terenów Europy Zachodniej, takich jak chociażby fortyfikacje portu La Rochelle z jego kamiennymi nabrzeżami, piękne fortyfikacje Carcassonne czy niesamowite donżony normandzkie.

Na razie modeluję w programie 3d, bo tak mi łatwiej ogarnąć całość i dokonywać na bieżąco korekt w projekcie. Po zakończeniu fazy projektowej przystąpię do frezowania brył i ręcznego modelowania powierzchni i drobnych szczegółów.

Na razie wymodelowałem wieżę bramną przypominającą tę z zamku Liw, ośmioboczną wieżę wzorowaną luźno na krakowskiej Baszcie Ciesielskiej i fragmenty zadaszonych murów z budynkiem mieszkalnym.

Zostaw komentarz