Piętrusy

19 listopada 2017
Bez kategorii
Ostatnio miałem znowu przerwę w pracach nad skalą 1:700, bo trochę podróżowałem i zajmowałem się innymi skalami. Dodatkowo wciąż szukam pracowni i stąd nieregularna obecność w blogu i brak nowości. Ale nie oddałem się totalnemu „nic nierobieniu”. Kończę dawne projekty. Pierwszy który się zmaterializował to angielskie Double-deckery, czyli piętrusy. Opisywałem typ, więc dziś tylko pokazuję zdjęcia gotowych modeli w kolorach podstawowych. Potraktuję je jeszcze wash’em, zaprojektuję i położę jakieś kalkomanie reklamowe i trysnę lakierem matowym. Do modeli dodałem poręcze pomostów ze struny gitarowej 0,2mm. Czerwony autobus to „londyńczyk” a zielony „liverpoolczyk”.

2 Comments

  1. |

    Sie podoba 😉 – ale mam pytanie off chociaż też dotyczące kółek: czy w przewidywalnej przyszłości będą dostępne wagony osobowe ?

  2. evadam
    |

    Pracuję nad tym. Do tej pory robiłem wagony osobowe w wersji hardcorowej z trawionych blach. Ale nikt normalny nie wytrzymałby ceny i roboczogodzin potrzebnych do ich montażu, choć Rafał Starowicz, którego prace pokazywałem, takie wagony u mnie zamawia. Ale myślę, że wagony wycinane CNC będą dostępne. Zapewne zacznę od przedwojennych polskich „szczupaków”, bo po zawierusze wojennej jeździły nie tylko w Polsce.

Zostaw komentarz