Piętrus

7 grudnia 2016
Bez kategorii
Opis jest w zasadzie zbędny 😉 Dla porządku muszę napisać, że wzorowałem się na konstrukcji AEC Regent III RT. Ten typ autobusu był obecny w wielu miastach angielskich od 38go roku i był produkowany aż do lat 50tych. W naszej skali równie dobrze może to być Leyland Titan, zwłaszcza że oba podwozia występowały z tą samą karoserią Weymana, której planami się posiłkowałem, a różniły się w zasadzie jedynie kształtem wlotu powietrza do chłodnicy.

Model 3D to oczywiście początek drogi, bo po frezowaniu będzie wymagał jeszcze ręcznej obróbki i wyoblenia kształtu nadwozia.

2 Comments

 1. |

  A na zdjęciu, za murem widać dźwigi portowe, za nimi ani chybi woda a na tej wodzie są statki. Więc…? 😉

 2. evadam
  |

  …na wodzie statki, a przy wyjściu z portu latarnia Liverpoolska, bo to fotka z Liverpoolu, którego nabrzeża zawsze bardziej mnie pociągały niż londyńskie doki.

  A teraz trochę o Beatlesach – nazwa „DINGLE” widoczna na tablicy autobusu to dzielnica w której mieszkał Ringo Starr. Na piętrze jednego z takich double-deckerów Mc Catrney przedstawił Lennonowi młodziutkiego Harrisona, który grając kawałek „Raunchy” został trzecim Beatlesem.
  O Beatlesach będzie niedługo więcej na blogu 😉

Zostaw komentarz