Od „Deutschlanda” do „Pomiana”

12 marca 2019
Bez kategorii

Mimo poważnych trudności z WordPress’em, który po ostatniej aktualizacji, uprzykrza mi życie i sprawia, że dodanie nowości zajmuje cały weekend zamiast dwóch godzin, staram się posuwać prace do przodu. Pisałem już o pracach nad „Francuzem” w 3D, które w zasadzie kończę, a tymczasem „z doskoku” pracuję nad kilkoma kolejnymi morskimi „drobnoustrojami”.

 

Dziś chcę pokazać niepozorny parowczyk, ale mający ogromne znaczenie dla naszej obecności na morzu – mam na myśli ORP „Pomorzanin”. Zaczynał jako cywilny „Deutschland”, w I wojnie światowej stał się patrolowym „Wotanem”, by wreszcie stać się pierwszą jednostką która podniosła banderę wojenną II RP i pełnić żmudną i jakże potrzebną pracę hydrograficzną na naszym wybrzeżu. Na chwilę został „ucywilniony” i pod nazwą „Kaszuba” woził wycieczkowiczów. Zakończył swoje pracowite i barwne życie jako „Pomian” wożąc towary w górnym biegu Wisły.

5 Comments

 1. |

  WordPress wywalił w kosmos wiele stron po wprowadzeniu nowej wersji. Straszna wiocha.

 2. |

  Co za człowiek! Wyślę ci fakturę za dodatkowe za dodatkowe regały :-).

 3. |

  A tak nieśmiało zapytam czy drugi „Pomorzanin” będzie?

 4. evadam
  |

  Jakie regały? Toż to mikrus. No chyba że ma być umieszczony na dioramie całej Zatoki Puckiej 😉
  Drugi Pomorzanin – no cóż, najpierw muszę przebrnąć przez trójwyspowce.

 5. |

  Mikrus mikrusem ale przecież to nie koniec. Tak naprawdę to jeszcze początku nie było, na razie wszystko na fotach i na renderach, prawdaaa?

Zostaw komentarz