Witamy na naszej stronie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas gamą produktów przygotowaną głównie dla modelarzy i wargamerów, ale mamy nadzieję, że nasza oferta zainteresuje szersze grono hobbystów i kolekcjonerów. Uwagi i sugestie dotyczące funkcjonowania serwisu prosimy kierować drogą mailową. Za wszystkie będziemy wdzięczni.

onas1
onas2
onas3
Wszystkie nasze produkty są modelowane ręcznie, a następnie odlewane ze specjalnie przygotowanej masy gipsowej. Wybraliśmy ten rodzaj materiału, gdyż doskonale odwzorowuje szczegóły, jest nietoksyczny i niealergizujący. Nie jest wprawdzie tak trwały jak odlewy z metalu, ale dorównuje trwałością powszechnie używanym żywicom modelarskim. Jest jednak od nich dużo łatwiejszy do obróbki i bardziej podatny na modyfikacje. Dzięki zastosowanemu materiałowi uzyskujemy fakturę doskonale nadającą się do malowania wszystkimi rodzajami farb.  Garść informacji technicznych i porad zamieściliśmy w dziale warsztatowym.

Produkty tworzymy w dwóch skalach, które naszym zdaniem można z powodzeniem łączyć, zwłaszcza w przypadku zabudowy miejskiej czy przemysłowej. Skala 1/700 to wciąż najpopularniejsza skala używana przez modelarzy marynistów, a 1/600 to tzw 3mm skala popularna wśród entuzjastów wargamingu.

Oferowane przez nas modele postanowiliśmy łączyć w tematycznie spójne mini zestawy, w których każdy z elementów odlewamy osobno, a frontony i tyły budynków są różne. Dzięki temu dużo łatwiej aranżować niepowtarzające się fragmenty osiedli czy terenów przemysłowych. Wzbogacając fasady budynków o fototrawione balkony, czy okiennice, można jeszcze bardziej różnicować poszczególne sekwencje ulic.

Większość naszych modeli ma charakter uniwersalny, ale poprzez drobne korygowanie kształtu, montowanie akcesoriów z naszej oferty czy wreszcie samodzielne dorabianie drobnych elementów, można z łatwością nadać im bardziej lokalny charakter. Malowanie jest także doskonałym sposobem na zmianę ostatecznej formy architektonicznej na bardziej charakterystyczną dla danego regionu. Doskonałym przykładem może być czarne belkowanie ścian muru pruskiego .