Czwórka z Liverpoolu

13 grudnia 2016
Bez kategorii
Bardzo lubię atmosferę miast portowych. Kilka z nich fascynuje mnie szczególnie. Wyłączając rodzimą Gdynią, która jest mi oczywiście najbliższa, są nimi Liverpool, Hamburg, Brest, Tarent, La Rochelle, Sztokholm, Tallin czy Dubrownik. Dwa pierwsze z nich są związane z moim ulubionym zespołem z lat dziecinnych czyli Beatlesami.

Po tym jak zacząłem projektować piętrusa (na marginesie ojciec George’a Harrisona był kierowcą autobusów), przypomniał mi się wywiad z Paulem McCartneyem, który opowiadał jak to na piętrze pustego double-deckera przedstawił Johnowi młodziutkiego George’a i jak ten został przyjęty do formującego się zespołu. Na zasadzie ciągu skojarzeń narodził się pomysł by stworzyć zestaw z własną „liverpoolską czwórką”. Mam na myśli budynki związane z muzykami. Szperając w necie znalazłem zestaw piętrowych „szeregowców”, typowych dla osiedli robotniczych w całej Anglii, będących właściwie odpowiednikami naszych familoków i tworzących pełne ciągi ulic. Zacząłem gromadzić sobie pomału fotki domów słynnej czwórki. W kolejności zamieściłem domy Johna, George’a, Paula i Ringo, które mogą stać się ciekawym uzupełnieniem do latarni liverpoolskiej, którą mam zamiar niedługo skończyć.

3 Comments

 1. |

  Taki mały off – panowie piosenkarze ze światowej sławy zespołu, a prezentują się w krawatach, zresztą na estradzie też tak występowali. I komu to przeszkadzało?
  Ach, gdzie są niegdysiejsze śniegi!…

 2. Maryś
  |

  Żeby nie Pattie Boyd, która namówiła Harrisona na podróże do Indii, jeszcze na „Let it be” nosiliby krawaty zamiast kwiecistych koszul 😉

 3. evadam
  |

  No cóż, jak zwykle wszystkiemu winne są kobiety 😉

Zostaw komentarz